REKLAMLARIM

26 Ocak 2009 Pazartesi

Yaşlanmayı geciktiren Süper Yiyecekler


Yaşlanmayı geciktiren Süper 10 Yiyecek

'Bunalımdaysanız çikolata yiyin, kalp sağlığınız için şarap için' diyen Beslenme Uzmanı Michael Van Straten'in 10 süper yiyeceğine sofranızda yer vererek hayatınıza yıllar ekleyebilirsiniz

1 Baklagiller: Fasulye, nohut, mercimek
Kalp hastalıklarına, dolaşım bozukluklarına, bağırsak kanserine çok iyi gelir. Aynı zamanda sağlıklı kilo vermek için uzmanlar baklagilleri şart koşuyor. Günde bir fincan vücut için yeterli olacaktır. Salataların içine katarak değişiklik yaratabilirsiniz.

2 Sarmısak ve Soğan
Kanı temizleyerek kalp hastalığı riskini azaltma özelliğine sahiptir. Ayrıca her ikisinin de kolesterol düşürücü etkisi var. Haftada 3-4 tane tüketilebilir.

3 Keten tohumu
Zengin omega 3 yağı sayesinde kanserden ve kalp hastalığından korur. Özellikle balıktan hoşlanmayanların, bu eksikliği keten tohumuyla gidermeleri mümkün. Günde 1 çay kaşığı yeterli.4 Siyah çikolata
Antioksidanlar dışında içerdiği demir, magnezyum ve B vitaminleriyle strese iyi geliyor. Depresyonu durdurmada yardımcı oluyor. Kan basıncını düşürme özelliğine de sahip. Günde 50 gram siyah çikolata yeterli oluyor.

5 Nar
Kanserden korumada yeşil çay ve üzüm suyundan daha da etkili. Ayrıca kalp hastalıklarına iyi geliyor. Günde 2 nar veya 250 mililitre nar suyu yeterli.

6 Kırmızı lahana
Sülfür bakımından zengin olan kırmızı lahana, problemli ciltlere ve solunum hastalığı olanlara çok yararlı. Yüksek demir içerir. Ayrıca kansere karşı koruma özelliği var. Günde bir tabak lahana yeterli gelecektir.

7 Ceviz
İçerdiği yüksek oranda omega 3 yağı ile ceviz; kalp hastalıklarını önler ve hafızayı güçlendirir. Günde bir avuç ceviz sağlıklı hayat için yeterli.

8 Zencefil
Kan dolaşımını hızlandırarak varislere iyi gelir. Eklem problemlerini aza indirmeye yardımcı olur. Her gün kökünden bir miktar yemek yeterli olacaktır.

9 Limon
Kansere ve solunum hastalıklarına karşı mücadelede bünyeyi güçlendiriyor. Uzmanlar, haftada üç ya da dört bardak içmeyi tavsiye ediyor. En iyisi ise her gün içmek.
alıntı

Hiç yorum yok: